Lázně Jáchymov

Město Jáchymov se proslavilo především těžbou uranu. Začátkem 20. století tu byly založeny první radonové lázně na světě. V nich jsou využívány unikátní léčebné procedury, které příznivě působí na pohybové ústrojí. Jáchymov dnes poskytuje mnoho možností pro letní i zimní turistiku a sport.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Koncem 19. století horníci dolovali rudu v půlkilometrové hloubce, vytryskl silný pramen vody, která po objevu manželů Curieových proslavila Jáchymov jako lázeňské město. Historie jáchymovského lázeňství se začíná psát v roce 1906, kdy byly zprovozněny skromné soukromé lázně. V roce 1911 byla otevřena první lázeňská budova. Velmi příznivé léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel Kurhaus - dnešní Radium Palace, který v té době patřil k nejlepšímu, co Evropa mohla nabídnout, protože se v něm léčili významné osobnosti politického a kulturního života. Později přibyly ještě další léčebné domy a penziony. Radonové lázně se staly světoznámými.

Poloha a klima

Lázně Jáchymov se nacházejí v západní části České republiky, přibližně 148 km západně od Prahy. Lázeňské město leží v hlubokém údolí Krušných hor, které jsou od nepaměti známé svým nerostným bohatstvím.

Turistické zajímavosti

Město má bohaté kuklturní dědictví, nemými svědky jeho historie jsou jáchymovské kostely, radnice, Královská mincovna a celá řada portálů patricijských domů.

Okolí

Okolí Jáchymova je vhodné k procházkám a výletům: Klášterec - návštěva zámku, Potůčky - hraniční městečko s největším tržištěm, Klášter Teplá - premonstrátský klášter, Františkovy Lázně, Bečov - zámek, Kynžvart - gotický hrad, Plzeň - pivovar. V údolí lázní a přímo v nich jsou také pestré sportovní možnosti: Nordic walking, tenis, horská kola, bazén a fitness, lyžování, sauna, minigolf, šachy, ruské kuželky, petanque, společenské hry.

Přírodní léčivé zdroje

V současnosti se v lázních využívají 4 léčivé prameny s koncentrací radonu 4,5 - 5,5 kBq / l. Jejich teplota se pohybuje mezi 29 ° C - 36 ° C. Radonová voda zlepšuje pohyblivost kloubů, působí protizánětlivě, zvyšuje obranyschopnost organismu. Vzhledem k šetrnost radonové léčby, je vhodná i pro klienty vyššího věku.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Jáchymov?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1340 Kč, Seniorské od 1530 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1445.35 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1340 Kč, Léčebné od 1870 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1340 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Jáchymově.

Které hotely v Lázních Jáchymov jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Astoria***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.