Lázně Františkovy Lázně

Františkovy Lázně tvoří základní pilíř tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. I když jsou to lázně poměrně malé, jsou krásné. Dosud si zachovaly ráz lázeňského města z 19. století. Františkovy Lázně mají výbornou polohu. Nacházejí se u hranic s Německem a nedaleko historického Chebu.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie Františkových Lázní by se snadno dala rozdělit do tří kapitol: dějiny pramene, dějiny města a dějiny světoznámých lázní. Ohlédněte se s námi! Rozhodnutí o založení Vsi Císaře Františka v roce 1793 zahájilo zcela nové období ve vývoji celého západočeského regionu. Věhlas Františkových Lázní, zdravého místa uprostřed zeleně se zázračnými léčebnými účinky zdejších přírodních zdrojů, pak velmi rychle přeletěl hranice Evropy a dosáhl až za oceán. Současný vývoj jeho slávu násobí.

Poloha a klima

Františkovy Lázně jsou malebné město nacházející se v okrese Cheb v Karlovarském kraji.

Turistické zajímavosti

Mezi nejoblíbenější patří cesty do Karlových Varů, Mariánských Lázní, Prahy, na hrad Loket, do Kynžvartu, Teplé, Doubravy, na hrad Ostroh (Seeberg) či do přírodní rezervace SOOS. Není problém tady uzavřít cestovní pojištění do zahraničí, případně si vybrat z nabídky tuzemské i zahraniční dovolené. Kratší vycházky i delší turistické túry umožňuje ideální terén ve městě i v okolí, dobře značené turistické trasy a množství historických a přírodních zajímavostí. Chebská pánev je ostatně pro cykloturistiku jako stvořená. Vyznavačům plaveckých sportů a fitness bude sloužit luxusní komplex Aquaforum.Před lázeňským hotelem Imperial se nachází minigolf, ruské kuželky, petanque. Vyznavači tenisu si mohou zahrát na kurtu v MONTI Thermae nebo přímo ve františkolázeňském tenisovém klubu.

Okolí

Krátké procházky i delší turistické túry umožňuje ideální terén ve městě i v okolí, dobře značené turistické trasy a množství historických a přírodních zajímavostí.

Přírodní léčivé zdroje

Na území města Františkovy Lázně pramení kolem 20 pramenů. Jejich průměrná teplota se pohybuje od 9 do 11 º C. Jde o střední silnou mineralizaci. Prameny vyvěrají z hloubky od 3 do 70 metrů.
Avšak kromě vody pacientům pomáhá i přírodní slatina, s vysokým obsahem rozpustných minerálních látek a huminových kyselin. Z minerální vody je odčerpáván i přírodní léčivý plyn, avšak v lázních zachytávají i samotný vývěr suchého oxydu uhličitého, vulkanického původu.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Františkovy Lázně?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 2 Kč, Léčebné od 2 Kč, Relaxační a Wellness od 1366 Kč, Seniorské od 2 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1907 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Františkových Lázních.

Které hotely ve Františkových Lázních nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Savoy****, Goethe***, Pawlik****, Spa & Kur Hotel Harvey****, Spa & Kur Praha***. Podívej se na ceny akčních pobytů ve Františkových Lázních.

Které hotely v ve Františkových Lázních jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Savoy****, Belvedere***, Imperial****, Pawlik****, Dr. Adler***, Metropol***..., venkovní bazén v hotelu Pawlik****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Františkových Lázních.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.