Lázně Brusno

Známé slovenské lázně Brusno leží v údolí Slovenského Rudohoří, na severovýchod od Banské Bystrice, na severních svazích Vepra. Brusno je svými léčivými prameny a čistým vzduchem známé od 19. století. Minerální vody jsou vhodné pro indikace zažívacích chorob, zejména ledvin, jater, žaludečních a střevních poruch. Kromě zažívacích potíží se v Brusně mohou léčit i srdečně-cévní choroby a nemoci pohybového ústrojí. Kromě minerálních vod lázní Brusno nabízejí i výborné podmínky k navštívení Nízkých Tater.
  • V liečebnom dome poľana dostanete všetko pod jednou strechou.Odporúčam všetkým kto si chce...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Obec Brusno vznikla sloučením dvou menších obcí - Brusno a Sv. Ondřej v roce 1960 pod názvem Hronov, ale v roce 1974 byla opět přejmenována na Brusno. Typickým zaměstnáním obyvatel Brusna byl podomní obchod (už v 18. století). Podomní obchodníky nazývali obyvatelé "krajkáři". Toto pojmenování si vysloužili podle zboží, se kterým odcházeli obchodovat do dalekých zemí (paličkované krajky). Pojmenování jim však zůstalo i potom, co k obchodu s krajkami přidali dřevěné nádobí, různé tkaniny a výrobky ze železa. Výskyt přírodních léčivých zdrojů dal vznik lázním celostátního významu se zaměřením na nemoci zažívacího traktu.

Poloha a klima

Obec Brusno leží v severní části Banskobystrického kraje, 20 km severovýchodně od Banské Bystrice, v údolí řeky Hron v nadmořské výšce 424 m. Obklopují ho malebné hřebeny Nízkých Tater a Veporských vrchů. Poloha lázní jim určuje mírné, teplé a poměrně vlhké podhorské klima.

Turistické zajímavosti

Návštěvníci Brusna mají možnost využít početných turistických stezek, které zpřístupňují atraktivní hřebeny Nízkých Tater a masiv Poľany. Brusno můžeme považovat za výchozí bod pro letní pěší turistiku, cykloturistiku a zimní turistiku zejména do turisticko-rekreačních prostor Veporských vrchů. Kromě označených tras jsou v obci udržovány promenádní cesty s východiskem z lázní do vyhlídkových lokalit Skala nebo Dubinka.

Okolí

V okolí města Brusno se nacházejí tři chráněná území, jmenovitě Národní park Nízké Tatry, CHKO Poľana a kulturní památka lázeňský park.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Brusno?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1532 Kč, Seniorské od 1532 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1532 Kč, Léčebné od 1532 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Brusně.

Hotely

  • V liečebnom dome poľana dostanete všetko pod jednou strechou.Odporúčam všetkým kto si chce oddýchnuť zrelaxovať a nadýchať sa čerstvého vzduchu.Ďakujeme.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.