Lázně Bojnice

Lázeňské město Bojnice leží nedaleko Prievidze, v Hornonitranské kotlině. Bojnice jsou známé zejména svými lázněmi , Bojnickým zámkem či známou zoologickou zahradou. Lázně Bojnice vytvářejí svým klimatem, polohou a množstvím termálních pramenů ideální místo pro léčebné procesy a relax. Harmonii pro duši a tělo vytvářejí lázně spolu s Wellness - saunovým světem, v němž najdou návštěvníci bojnických lázní absolutní oddech při různých druzích masáží. Základem léčivých účinků bojnických lázní je přírodní, léčivá, hydrogen-uhličianovo-síranová, vápníkovo-hořčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 - 52 °C. V lázních Bojnice se léčí choroby pohybového ústrojí a nervové choroby. Bojnice jsou vyhledávaným turistickým centrem nejen z důvodu lázeňství , ale nabízejí svým hostům i množství památek a možnost sportovního a kulturního vyžití.
  • Je to na každom návštevníkovi, čo si vyberie. Možností je dosť.
  • nemám žiadne odporúščania
  • Okolie je veľmi pekné a tiché. Pri zámku Bojnice je veľmi veľký výber stánkov, či už so suvenírmi...
  • Tyzden bol kratky cas na posudenie moznosti aj vzhladom na pandemickusituaciu ale prideme na...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie tohoto lázeňského města je úzce spjata s Bojnickým hradem, o kterém je písemná zmínka z roku 1302, ale opevněné hradiště bylo postaveno už v roce 1113. Privilegia města byly Bojnicích uděleny králem Ludvíkem I. v roce 1366. První písemná zpráva o Bojnický termálních pramenech je z roku 1113, kdy se už využívali jejich léčivé účinky. První lázně byly vybudovány v Bojnicích v první polovině 16. století, Alexem Thurzo z Betlanovec a první zmínka o jejich existenci je z roku 1549. Statut lázeňského města Bojnice získali v roce 1959.

Poloha a klima

Lázeňské město Bojnice leží v Hornonitrianské kotlině, na úpatí pohoří Malá Magura. Bojnický lázně leží v nadmořské výšce 297 metrů. Příznivé klimatické podmínky Bojnických lázní vytvářejí bohaté listnaté a jehličnaté lesy, kterými jsou lázně obklopeny. Bojnice s průměrnou roční teplotou 9 ° C a s 9000 slunečními hodinami v roce vytvářejí ideální prostředí pro odpočinek a regeneraci těla i duše.

Turistické zajímavosti

Bojnice nabízejí svým návštěvníkům řadu možností, jak využít čas strávený v tomto lázeňském městě. Koupelní hosty mohou v Bojnicích navštívit plážové koupaliště, které je ideálním místem k odpočinku v horkých letních dnech, i nejstarší a nejznámější zoologickou zahradu na Slovensku. Milovníci historie se přenesou do období pravěku návštěvou Prepoštská jeskyně. Turisticky jedním z nejnavštěvovanějších kulturních památek Bojnic je romantický Bojnický zámek, který přitahuje návštěvníky z celé Evropy. Bojnice nabízejí svým návštěvníkům i mnohé kulturní a sportovní akce a události, které každoročně lákají do Bojnic množství turistů.

Okolí

Okolí lázní Bojnice nabízí svým návštěvníkům množství příležitostí pro strávení volného času. Okolí lázeňského města nabízí bohaté sportovní vyžití, ať už v letním či zimním období. Milovníci lyžování mohou v zimním období využít lyžařská střediska v Porubě, Remate nebo Kľačne. V letním období nabízí okolí Bojnic hustou síť turistických stezek v Strážovských vrších, pohoří Vtáčnik a v Národním parku Malá Fatra, jakož i množství skal vhodných na skalolezectví. Na své si přijdou i milovníci jezdectví, minigolfu, či cyklistiky. Turisticky zajímavý je také Hornonitrianske důlní skanzen, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout hnědouhelná důl a vyzkoušet jízdu důlním vláčkem.

Přírodní léčivé zdroje

Prameny Bojnických lázní vyvěrají z hloubek 1200-1500 m, dávají denně 4 miliony litrů termální vody. Léčivá voda zde vystupuje na povrch třemi příčnými zlomy, predurčujúcimi vývěry tří skupin termálních vod s teplotami od 25 ° C do 47,7 ° C. Všechny Impera prameny patří do skupiny léčivých vod, které mají společné označení jako akratotermy. Jejich léčivý účinek spočívá v působení termických, chemických a fyzikálních faktorů, které se vzájemně prolínají a při aplikaci společně působí na organismus pacienta. Pokud jde o fyzikální a chemické vlastnosti, jsou termální prameny v Bojnicích podobné jako známé francouzské lázně Plombiére, italské Bataglia nebo anglické lázně Buxton.
Kromě termálních pramenů používá se na základní lázeňskou léčbu i léčivé bahno, které dozrává při vývěrů termálního zřídla "Jazer".

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Bojnice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1333 Kč, Seniorské od 696 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 696 Kč, Léčebné od 696 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Bojnicích.

Které hotely v v Lázních Bojnice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Mier, venkovní bazén v hotelu Mier. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Bojnicích.

Hotely

  • Je to na každom návštevníkovi, čo si vyberie. Možností je dosť.
  • nemám žiadne odporúščania
  • Okolie je veľmi pekné a tiché. Pri zámku Bojnice je veľmi veľký výber stánkov, či už so suvenírmi alebo hračkami. Krasná príroda a hlavne milí ľudia.
  • Tyzden bol kratky cas na posudenie moznosti aj vzhladom na pandemickusituaciu ale prideme na dlhsie. Dakujemej
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.