Lázně Bardejov

Bardejov je považován za jedno z nejkrásnějších slovenských měst. Historické centrum města Bardejov bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Nedaleké Bardejovské kúpele patří mezi nejvýznamnější slovenské lázně . Poskytují léčebné pobyty se zaměřením na léčbu oběhového ústrojí.
  • Odporúčam stravu v hotely alexander, bola veľmi dobrá.
  • spoločenské aktivity som nevyuživala
  • Promenáde koncerty boli veľmi príjemným spestrením pobytu.
  • Odporúčame reštauráciu u Polianka veľmi dobre jedla aj obsluha

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Proslavily se už v minulosti, zejména svými minerálními vodami. První písemná zmínka o Bardějovských lázních pochází už z roku 1247. V této listině se vymezuje území Bardějova. O existenci pramenů existují poměrně rané informace, a to díky faktu, že minerální prameny ležely v bezprostřední blízkosti významné osady, jakou Bardějov určitě byl, a nedaleko významné "velké královské cesty" spojující Středomoří s Baltským mořem. Zajímavostí je zpráva z roku 1505, která uvádí, že už v té době se za koupání vybíral poplatek, což potvrzuje existenci lázeňských zařízení.

Poloha a klima

Město Bardejov leží na severu východního Slovenska v Prešovském kraji ve výšce 277 m.n.m. V blízkosti je pohoří Magura, které chrání město před větrem a povětrnostními změnami.

Turistické zajímavosti

Bardějov a jeho okolí poskytuje mnoho možností, jak příjemně strávit čas. Kromě turistiky, lyžování a bruslení je možné zahrát si i tenis nebo minigolf. Na své si přijdou i ti nejmladší, kteří se mohou do sytosti vyskotačit na dětském hřišti.

Okolí

Mezi architektonicky vzácné památky patří skupina sakrálních staveb - dřevěných kostelíků, které se nacházejí na území severovýchodního Slovenska. Za národní kulturní památku bylo v roce 1968 prohlášeno 27 dřevěných kostelíků. V okolí Bardejova se nachází 7 takových skvostů a dva jsou ve Skanzenu v Bardejovských Kúpeľoch.

Přírodní léčivé zdroje

Bardejovská minerální voda je přírodní-léčivá, slabě středně mineralizovaná, hydrogen uhličitanovou-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny borité.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Bardejov?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 1291 Kč, Léčebné od 1291 Kč, Seniorské od 1291 Kč, Relaxační a Wellness od 1291 Kč, Sezónní a Velikonoční od 2013 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Bardejově.

Které hotely v Lázních Bardejov nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Dependance, František, Diana, Fontána, Lívia, Lujza***, Alžbeta***, Astória***, Ozón***, Alexander****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Bardejov.

Které hotely v v Lázních Bardejov jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Astória***, Ozón***, Alexander****, venkovní bazén v hotelu Astória***, Ozón***. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Bardejově.

Hotely

  • Odporúčam stravu v hotely alexander, bola veľmi dobrá.
  • spoločenské aktivity som nevyuživala
  • Promenáde koncerty boli veľmi príjemným spestrením pobytu.
  • Odporúčame reštauráciu u Polianka veľmi dobre jedla aj obsluha
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.